System oświetlenia LED

Oświetlenie roślin wodnych

System oświetlenia LED CHIHIROS przeznaczony do uprawy roślin wodnych i lądowo-wodnych, wykorzystuje białe diody LED o wysokiej luminancji, charakteryzuje się optymalną konfiguracją parametrów oświetlenia oraz bardzo dobrym stopniem rozprowadzania światła.

Wysoki poziom luminancji doskonale sprawdza się w przypadku roślin trudnych w uprawie. Specjalna konstrukcja oświetlenia oraz wysoki współczynnik odwzorowania barw (HCRI) na poziomie 88 pozwalają bardzo dobrze oddać barwy oświetlanych krewetek, ryb i roślin, dzięki czemu są one zbliżone do barw naturalnych. Wydajność promieniowania czynnego fotosyntetycznie (PAR) emitowanego przez urządzenia LED CHIHIROS jest całkowicie porównywalna do tego, który emitują wysokiej jakości lampy T5.

Jeszcze do niedawna wielu akwarystów było zdania, że stosowanie białego światła LED nie nadaje się do uprawy roślin. Opracowany we współpracy z czołowymi japońskimi producentami lamp LED, system oświetlenia LED CHIHIROS pozwolił przeciwstawić się temu poglądowi, a badania nad wpływem światła na wzrost i rozwój roślin wykazały, że doświetlanie roślin wodnych za pomocą białego światła LED jest bardzo wydajne i przyczynia się do przyspieszenia procesu fotosyntezy. Wiąże się to z wysokim udziałem fal niebieskich w widmie zastosowanych diod LED CHIHIROS, które to fale mają bardzo korzystny wpływ na wzrost roślin, zwłaszcza trawnikowych przy dnie akwarium.

Oświetlenie LED CHIHIROS dzięki diodom SMD 0,5W HCRI charakteryzuje się odpowiednim poziomem luminancji i zapewnia wysoki stopień odwzorowania barw. Ponieważ urządzenia wodne oraz systemy oświetleniowe są niezwykle ważnymi częściami wyposażenia akwariów naturalnych, bardzo ważne jest dopasowanie ich wyglądu do otoczenia. System oświetlenia LED CHIHIROS, dzięki swej wyjątkowej konstrukcji i estetycznemu wykonaniu, doskonale sprawdza się jako element wystroju każdego wnętrza.

Podstawka

Przezroczysta, akrylowa podstawka daje wrażenie unoszenia się nad akwarium.

Diody LED

Białe diody LED o wysokiej luminancji świetlnej, rozmieszczone w sposób umożliwiający optymalne rozprowadzanie światła.

Wykres natężenia światła

Wykres natężenia światła Lux na powierzchni wody mierzone 8cm poniżej oprawy LED Crystal 361 dla akwarium 36x22cm.

Wykres natężenia światła

Wykres natężenia światła Lux na powierzchni wody mierzone 8cm poniżej oprawy LED Crystal 361 dla akwarium 36x22cm

Oświetlenie akwariów morskich

Akwaria morskie
Akwaria morskie

Chihiros Marine LED to oświetlenie dedykowane do akwariów morskich, stymulujące wzrost i rozwój roślin i koralowców oraz podkreślające ich wyjątkowe ubarwienie. Wysoka temperatura barwowa rzędu 12 000 – 14 000K, długość fali emitowanego światła na poziomie 450-470nm oraz wyjątkowe parametry techniczne oświetlenia sprawiają, że tworzy ono optymalne warunki dla ryb słonowodnych, ryb koralowych oraz koralowców morskich. Wysokiej jakości moduły oświetleniowe pozwalają na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, a jednocześnie charakteryzują się wysoką wydajnością promieniowania czynnego fotosyntetycznie (PAR), które pozytywnie wpływa na rozwój nawet najbardziej wymagających koralowców.

podstawka

Przezroczysta, akrylowa podstawka daje wrażenie unoszenia się nad akwarium.

podstawka

Białe i niebieskie diody LED o wysokiej luminancji świetlnej, rozmieszczone w sposób umożliwiający optymalne rozprowadzanie światła.